Меѓународен ракометен турнир Струга 2013


Меѓународниот ракометен турнир Струга како еден од најдолговечните и најквалитетни ракометни турнири во овој дел на Европа, оваа година беше подражан и од UNIQA осигурување. Градот Струга претставува вистински расадник на познати ракометни имиња, кои направија успешни меѓународни кариери и го носат дресот на македонската репрезентација: Наумче и Златко Мојсовски, Ацо Јоновски, Велко и Никола Маркоски, Гоце Ојлески, Никола Костески, како и Марко Неловски.

41. турнир започна во среда на 14.08 и траеше до 17.08.2013, сите натпревари се играат на игралиштето „Женска плажа“.

Екипата на Металург го одбрани трофејот со триумф над осумкратниот француски првак Иври со 24:22 (16:7).

Имате прашање?

Контакт центар

info@uniqa.mk  Контакт
СЛИЧНИ НАСТАНИ
Информации за колачињата
Оваа страница користи колачиња. Овие се користат за да се обезбеди функционалност на оваа веб-страница и да се анализира употребата на веб-страницата. Повеќе информации можете да најдете во нашата политика за приватност
Преференции за колачиња